Razor Host
Razor Host
RazorHost
Text/HTML

CARIERE

Noi iti asiguram o cariera de succes!

Avand in centrul preocuparilor noastre grija fata de client, la GARANTA ASIGURARI urmarim prin politica noastra de resurse umane, crearea unei echipe de profesionisti, ambitioasa, motivata si dedicata, care sa raspunda cu promptitudine si flexibilitate solicitarilor clientilor si schimbarilor implicate de dinamica pietei asigurarilor.

La GARANTA ASIGURARI recunoastem si promovam initiativa, inovatia si spiritul de echipa, punand in valoare calitatile umane si profesionale ale fiecarei persoane in parte.

Posturi disponibile:

INSPECTOR ASIGURARI
in Bucuresti, Iasi, Cluj, Sibiu, Deva, Timisoara, Bacau, Brasov, Pitesti, Ploiesti

Descrierea postului:
• Promovarea si vanzarea produselor de asigurare din portofoliul companiei: life si non-life, individuale si de grup;
• Dezvoltarea, gestionarea si fidelizararea portofoliului de asigurati;
• Acordarea clientilor de servicii post-vanzare pe tot parcursul colaborarii cu acestia;
• Dezvoltarea unei echipe de intermediari (agenti si / sau brokeri), pentru maximizarea rezultatelor obtinute.

  Cerinte:
• Experienta in domeniul asigurarilor de minim 3 ani;
• Studii superioare finalizate;
• Atitudine pro-activa, perseverenta, orientare spre rezultate;
• Bune abilitati de comunicare, inter-relationare si negociere;
• Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
• Rezidenta in orasul pentru care se opteaza.

Beneficii:
• Contract individual de munca;
• Pachet de beneficii motivant: salariu fix + bonusuri raportate la performanta;
• Alte avantaje, printre care: bonuri de masa, abonament medical etc.;
• Program de dezvoltare profesionala.

Asteptam Cv-urile dvs. la adresa de email: resurseumane@garanta.ro

DIRECTOR REPREZENTANTA
in Bucuresti si Sibiu

Responsabilitati:
• Coordoneaza, monitorizeaza si evalueaza periodic activitatea din cadrul reprezentantei;
• Sustine activitatea reprezentantei si ajuta la indeplinirea obiectivelor acesteia;
• Mentine si dezvolta portofoliul de clienti
• Dezvolta atat reteaua de intermediari (agenti/brokeri) cat si a altor canale de distributie;

  Cerinte:
• Experienta de minim 5 ani in domeniul asigurarilor;
• Experienta relevanta pe o pozitie de coordonare a unei echipe de vanzari in domeniul asigurarilor;
• Studii superioare finalizate:
• Cursuri de specializare in domeniul asigurarilor;
• Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
• Cunostinte solide de operare PC.

Cunostinte si abilitati:
• Cunostinte solide in domeniul asigurarilor, a legislatiei specifice in vigoare si a produselor de asigurari viata si non-viata;
• Excelente cunostinte privind dinamica pietei de asigurari pe plan local;
• Excelente cunostinte in vanzari si abilitati de vanzare dovedite;
• Excelente abilitati de comunicare si relationare;
• Orientare catre obiective si rezultate;
• Initiativa si spirit proactiv.

Oferim:
• Pachet de salarizare atractiv care pe langa salariu fix include bonusuri raportate la performanta, telefon mobil, abonament medical, asigurare medicala de grup, pensie facultative, etc.;
• Program de dezvoltare profesionala;

Daca si tu iti doresti sa faci parte din echipa GARANTA ASIGURARI, trimite C.V.-ul tau la adresa de email resurseumane@garanta.ro, mentionand in titlu postul pentru care aplici.

Enter Title

Sediul Central:

Bd. Ion Mihalache 19-21.
BUCURESTI, Sector 1
Cod Postal 011171
Romania

Tel:  021-307.99.71
Fax: 021-307.99.70
E-mail:  info@garanta.ro

Societate autorizata de Autoritatea de Supraveghere Financiara prin Decizia 27/2001
Cod alocat în Registrul Asiguratorilor si Reasiguratorilor: RA - 020
Nr. Ordine la Reg. Comertului: J40/7688/1997
Cod LEI: 549300BLM6IEMSO0RW56
C.U.I. - 9827029
Cod operator de date personale nr. 4626 in baza legii 677/2001

REPREZENTANTE:

harta